Aktualności

Miasto Szepietowo wzbogaciło się o lokomotywę spalinową 409Da. Operacja załadunku, przewozu i posadowienia na torach trwała od wczesnych godzin rannych. Wszystko przebiegło pomyślnie.
Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Bożena Grotowicz poinformowała, że z dniem 10 maja (poniedziałek) wznawia działalność Punkt Pobrań Materiałów do Badań Laboratoryjnych w Ciechanowcu.
Na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie powstaje mini zagroda edukacyjna, która ma na celu pokazanie allelopatycznego oddziaływania roślin przy współrzędnej uprawie.
Od 16 maja zmienią się wzory formularzy zgłoszeniowych ZUS ZUA i ZUS ZZA. Trzeba będzie w nich podawać kod wykonywanego zawodu przez ubezpieczonego.
Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej pozyskało w roku bieżącym dotację na projekt pt. „Patroni, bohaterzy i autorytety uczniów powiatu – Ziemi Wysokomazowieckiej szkoły prezentujemy światu”. Partnerami w realizacji projektu są: Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej i Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął…
Catering Miód Malina to rozwiązanie dla tych, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu. Zmiana diety to wielki krok w stronę zdrowia, lepszego samopoczucia, lepszej sylwetki i większej odporności. Catering Miód Malina to pewność, że jadłospis będzie pełny najważniejszych składników odżywczych i zdrowy, ale przede wszystkim smaczny. Sprawdź, jak łatwo…
Wysokomazowieccy policjanci spotkali się z przedszkolakami w Ciechanowcu. Mundurowi uczyli najmłodszych uczestników ruchu drogowego jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
Od listopada 2020 roku trwają prace nad wykonaniem w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn. Ochrona różnorodności biologicznej na Obszarze Chronionego Krajobrazu Doliny Bugu i Nurca w mieście Ciechanowiec, w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w ramach projektu „Promowanie ochrony różnorodności biologicznej i przyrodniczej południowego Podlasia".
Pandemia wprowadziła w wielu dziedzinach życia różnego rodzaju ograniczenia. Ale z drugiej strony spowodowała, że zaczęliśmy otwierać się na nowe technologie. Jednym z takich udogodnień było prowadzenie przez ZUS wideorozmów. Już ponad 65 tys. osób skorzystało z e-wizyty w Zakładzie. Zainteresowanie nową i bezpieczną usługą stale rośnie. Codziennie spotkanie online…
Wczoraj (05.05) w nocy doszło do dachowania samochodu osobowego na trasie Gołasze-Puszcza - Wykno Nowe.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 6 maja 2021 r.
Samorząd województwa podlaskiego przeznaczył kwotę 40 tys. zł na badania gatunków roślin w celu tworzenia Listy Odmian Zalecanych na teren woj. podlaskiego.